تاریخچه گز , تاریخچه گز اصفهان , گز اصفهان

تاریخچه گز:


گز حدود 450 سال پیش در دوره صفویه توسط اقای شکرچیان خلق شد،اسم گز از ابتدای واژه گزانگبین گرفته شده که اسم شیره ی یه گونه خاص از گیاه گونه،در گذشته میزان این گزانگبین خیلی زیاد بود و بجای شکر کاملا از این نوع شیرین کننده در اون استفاده میشد.

 

چرا گزانگبین:

 

گز انگبین
گزانگبین از نقطه نظر دارویی یکی از معدود قند های فروکتوز خالص طبیعت است،شاید بپرسین فروکتور چیه؟! 

توی میوه ها دو نوع قند گلوکز و فروکتوز وجود داره،گلوکز سوخت طبیعی بدنه ولی چنتا بدی داره، یکی اینکه افرادی که دیایت میگیرن و نقص انسولین دارن نمیتونن گلوکز رو مصرف کنن و از طرف دیگه گلوکز میتونه توی بدن تبدیل به چربی بشه و باعث افزایش وزن بشه.
اما فروکتوز اینجوری نیست و کمتر توی بدن تبدیل به چربی میشه و افراد دیابتی هم به راحتی میتونن ازش استفاده کنن پس یه گزی مثل گز لقمه ای 43 درصد پسته ممتاز شاهکار که تماما با عسل و گزانگبین درست شده میتونه انتخاب خوشمزه ای هم برای افراد دیابتی هم خانم های باردار باشه.

گزانگبین امروزه به شدت گرون قیمته و تا کیلویی 1 میلیون تومان ارزش گذاری میشه و اگه گزی توش گزانگبین باشه فوق العاده خوشمزه میشه، یسری برند ها روی درصد پسته مانور میدن و ممکنه گز 40 درصدی پیدا کنین که جعبه ای 80 هزار تومان باشه و ممکنه همون گز 40 درصد رو با جعبه ای 180 هزارتومان یا بیشتر هم پیدا کنین و این اختلاف زیاد بخاطر وجود گزانگبین و عسل توی گز به چشم میخوره.

این واقعیت رو گوشه ذهنتون داشته باشین که یه گز 30 درصد با انگبین خیلی خوشمزه تر از یه گز 43 درصد بدون انگبینه...


خب از گزانگبین بگذریم میرسیم به بقیه مواد تشکیل دهنده گز که شامل:پسته یا بادام، سفیده تخم مرغ، گلوکز مایع، عسل، گلاب و انگبینه...
تمام این مواد تفاوت کیفیتی زیادی دارن مخصوصا پسته و عسل که از نوع مرغوب تا غیر مرغوب آن شاید کیلویی 200 هزار تومان تفاوت قیمت وجود داشته باشه که هم روی طعم اون گز تاثیر میذاره و هم سلامتی گز، مثلا اگه پسته و بادام استریل نباشن و ازشون استفاده بشه میتونه باعث بروز بیماری های گوارشی و عفونت های روده ای بشه که هزینه این استریل کامل بالاست و شاید یه عده این هزینه رو پرداخت نکنن.

نتیجه گیری:


خلاصه گز چون یه خوراکی سنتیه و مواد تشکیل دهنده گرون قیمتی داره خیلی اوقات ممکنه ندونین از کجا گز بگیرین یا از کجا متوجه بشین که کیفیت مواد تشکیل دهنده اون خوبه یا بد پس سعی کنین از برند های معروف و که سیب سلامت، تاییده استاندارد،تاییده اتحادیه اروپا و انواع iso9001 و iso10002 رو دارن استفاده کنین که گز شاهکار تمام این تاییده ها رو داره.